Pytania i odpowiedzi

Samochód miejski z małą przyczepą. Waga samochodu do 1600 kg, przyczepa do 400 kg. Wystarczy kategoria B.
Samochód terenowy z autolawetą. Duże auto terenowe - 2850 kg. Autolaweta - 1500 kg. Ponieważ masa zestawu przekracza 3500 kg bo w rzeczywistości wynosi 4.350 kg, a przyczepa ma powyżej 750 kg, konieczne jest prawo jazdy kategorii B+E. Wpis do prawa jazdy kod 96 zezwala na holowanie przyczepy innej niż lekka ale do dopuszczalnej masy zespołu pojazdów 4.250 kg. Konieczne prawo jazdy kategorii B+E.
Auto dostawcze z lawetą podłodziową. Samochód dostawczy - 2800 kg Laweta z łodzią -1800 kg. Masa zestawu przekracza 3500 kg i przyczepa nie jest typu lekkiego. Niezbędne jest prawo jazdy kategorii B+E. Auto dostawcze z dużą przyczepą. Duży samochód dostawczy DMC 3000 kg i przyczepa DMC 2000 kg. Konieczne prawo jazdy kategorii B+E.
Auto kompaktowe z przyczepą inną niż lekka. Samochód do 1800 KG PRZYCZEPA -1000 KG. Przyczepa w tym przypadku musi posiadać hamulec najazdowy, gdyż nie jest przyczepą lekką. Zespół pojazdów nie przekracza 3500 kg. Wystarczy prawo jazdy kategoria B.
Auto osobowe z autolawetą. Auto -1800 kg. Autolaweta -1500 kg. W tym przykładzie załóżmy, że w dowodzie rejestracyjnym w rubryce O.1 jest wpisana wartość 1400 kg (jest to dopuszczalna masa przyczepy z hamulcem najazdowym dla tego konkretnego samochodu) Nie wolno tworzyć takiego zestawu, ponieważ całkowita masa lawety wynosi 1500 kg. Nie wolno tworzyć takiego zestawu.
Tak. Z oferty GIG wypożyczalnia mogą korzystać zarówno firmy, jak i klienci indywidualni.
Wystarczy dowód osobisty oraz drugi dokument potwierdzający tożsamość. Jeżeli najemcą jest firma, potrzebny będzie numer NIP lub KRS. Jeżeli nie jesteś właścicielem firmy, do zawarcia umowy potrzebne będzie odpowiednie upoważnienie.
Nasza firma jest otwarta całodobowo.
Mamy świadomość w jakich warunkach pracują maszyny budowlane i w przypadku normalnego użytkowania, żadne dodatkowe opłaty nie są naliczane. Dzieje się tak jedynie w sporadycznych przypadkach, kiedy sprzęt wymaga długotrwałego i pracochłonnego czyszczenia, np. ze względu na pokrycie zaschniętym betonem, czy grubą warstwą błota.
Podstawą umowy wynajmu są: Ogólne warunki najmu sprzętu wypożyczanego przez GIG wypożyczalnia.
Liczymy na to, że sprzęt wróci do nas w takim samym stanie w jakim został wynajęty. W przypadku zniszczeń spowodowanych wypadkiem lub nieprawidłową eksploatacją, konieczne jest pokrycie kosztów naprawy.
W przypadku awarii, możesz na nas liczyć. Jeżeli awaria jest efektem prawidłowej eksploatacji sprzętu, dokonamy jego szybkiej naprawy na miejscu lub w razie konieczności, wymienimy go na inny o tych samych parametrach. Czas od momentu zgłoszenia awarii, aż do jej usunięcia, nie jest brany pod uwagę przy rozliczaniu wynajmu.
Po zakończeniu pracy po prostu odwieź sprzęt do naszej firmy. Jeżeli dostawa i odbiór sprzętu realizowany jest przez GIG wypożyczalnia, wystarczy że zadzwonisz i zgłosisz, że sprzęt jest gotowy do odbioru - czas wynajmu kończy się w tym momencie.
Doba wynajmu liczy się od momentu wynajmu do tej samej godziny dnia następnego, np. od 8.00 w poniedziałek do 8.00 we wtorek.
W GIG wypożyczalnia oszczędzasz wynajmując na dłuższy okres! Przy wynajmie na tydzień kalendarzowy - np. od poniedziałku do poniedziałku, otrzymujesz do 2 dni gratis (płacisz tylko za 5 stawek dobowych)! Przy wynajmie na miesiąc kalendarzowy - np. od 1 do 31 stycznia, otrzymujesz do 13 dni gratis (płacisz tylko za 18 stawek dobowych)!
Wysokość kaucji jest dostosowana do danej kategorii sprzętu. W celu uzyskania informacji dotyczących wysokości kaucji dla konkretnego sprzętu, skontaktuj się z nami.